Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2009.09.04. 20:48 dino vercotti

1994-1995: Brescia-Juventus 1-1 (1. forduló)

Címkék: forduló 1. múltidéző 1994 1995 conte brescia

1994. szeptember 4., Serie A, 1. forduló:
BRESCIA-JUVENTUS 1-1 (0-0)
Brescia, 24000 néző (17588 fizető néző, 6600 bérletes). Vezette: Braschi (Prato) 6.5.
Brescia:
Ballotta 6 – Brunetti 5.5, Battistini 6.5, Mezzanotti 6, Baronchelli 6 – Schenardi 7, Gallo 6, Piovanelli 6.5, Di Muri 5 (59’ Marangon 6.5) - Lupu 5 (56’ Ambrosetti 6), Neri 6.5. Edző: Lucescu. Kispad: Gamberini, Corini, Ziliani.
Juventus: Peruzzi 6 - Ferrara 6, Fusi 6 (46’ Tacchinardi 6), Kohler 6 - Di Livio 5, Marocchi 5.5 (71’ Carrera 5.5), Conte 6.5, Torricelli 6 - Vialli 5.5, Baggio 5.5, Del Piero 5.5. Edző: Lippi. Kispad: Rampulla, Porrini, Ravanelli.
Gólszerző: Conte (J) az 55., Schenardi (B) a 81. percben.
Sárga lap: Gallo, Schenardi, Mezzanotti, illetve Marocchi, Del Piero.
Szögletarány: 5-5.
Kapuralövés: 3-2.
Kaput elkerülő lövés: 2-7.
Elkövetett szabálytalanságok: 21-14.
Lesek aránya: 3-1.
Doppingvizsgálat: Schenardi és Piovanelli, illetve Vialli és Baggio.

„Az új Juventus régi önmagát keresi“ – szólt a La Gazzetta dello Sport másnapi szalagcíme a bresciai ikszet követően. A Juve rosszul rajtolt, meg kellett elégednie egy szerény döntetlennel. Mindkét oldalon akadtak hiányzók (a Juventusból Paulo Sousa, Deschamps és Jarni, a Bresciából Giunta, Bonometti, Borgonovo, Lerda és Sabau), a legnagyobb űrt azonban nem ezen játékosoknak a hiánya, hanem a vendégcsapat hagyta maga után a várakozáson aluli produkciójával. Míg a Brescia, amelyre sokan csak az áldozat szerepét osztották ki az összecsapás előtt, kellemes meglepetést okozott. A bresciaiak rászolgáltak a szurkolóik elismerésére (teltház volt a stadionban), a publikum értékelte, hogy az emberhátrányba kerülő kék-fehérek Schenardi egyenlítő gólja után is győzelemre játszottak. Unalmas, eseménytelen első félidőt követően a második játékrész már tartogatott izgalmakat, de a meccs egészéről elmondható, hogy a Juventus gyenge teljesítményt nyújtott. A Vialli-Baggio-Del Piero trió nagy csalódás volt, a másik oldalon viszont maradéktalanul dícsérni lehetett Schenardit, Nerit, Piovanellit és Battistinit, akik csapatuk legjobbjai voltak. A Brescia – tartva az ellenfélnél pályára lépő klasszisoktól - kissé ijedtnek tűnt a találkozó első perceiben, a Juventus azonban nem tudta kihasználni ezt a lelki előnyt, ők is meglehetősen zavarodottak voltak. A vendégvédelemben Ferrara és Fusi tartózkodott leghátul, ők Nerit fogták, míg Kohler szinte munka nélkül maradt, mivel a Brescia másik éke, a román Lupu gyakran tartózkodott a középpályán. Az idegenlégiósait jórészt nélkülöző Juventus belső középpályáját a Conte-Marocchi páros alkotta, a Bresciáét Gallo és Piovanelli, a két szélen Di Livio és Torricelli foglalt helyet, előbbi Di Murival, utóbbi Schenardival nézett farkasszemet. A szélsők nem tudtak sokat hozzátenni a meccshez, míg középen a szürke Marocchi mellett kiemelkedett Conte, aki sokat futott és gyakran lépett be az üres területekre. Elöl ugyan három csatár volt, de hiába – ha nincs közülük olyan, aki lendületet adna a támadásoknak, a gólszerzés csak hiú ábránd marad. A bresciai hátsó alakzatban Battistini a védelem irányítását látta el, Brunetti nem hagyta élni Viallit, Mezzanotti rátapadt Baggióra, míg Baronchelli Del Pierót követte. Az első félidőben mindössze egy kapuralövést jegyezhettünk fel. A szünetben a Juventusnak át kellett szerveznie a védelmét, mivel Fusit sérülés miatt lecserélték. Torricelli a védővonalba került, Marocchi a középpálya bal oldalára húzódott, míg a csereember, Tacchinardi belső középpályás lett. A 2. félidő 10. percében a Juventus megszerezte a vezetést: Baggio szabadrúgását követően Lupu fejéről Viallihoz került a labda, aki ollózó mozdulattal beadta azt, Conte pedig a léc alá fejelt (0-1). Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, azonban a Juventus kiengedett, nem számítva a Brescia feltámadására. Baggio eltűnt a mezőnyben, szintúgy Del Piero, és Vialli teljesítménye sem javult. Eközben Lippi a bal oldal stabilabbá tétele céljából – mivel Schenardi nagyon élt – lehozta Marocchit, Torricellit visszaküldte a középpályára, a pályára lépő Carrera pedig a védelembe került.

A másik oldalon Lucescu levitte a túl sokat nem mutató Di Murit és Luput, helyükre Marangon és Ambrosetti állt be. A cserék megélénkítették a Bresciát, amely Neri és Schenardi remek összjátéka után egyenlített (1-1). Még mindig volt hátra 10 perc a győzelem megszerzésére, de a Juventus nem tudta azt sem kihasználni, hogy Brunetti (két sárga lappal történő) kiállítása miatt a hazaiak megfogyatkoztak. Így összességében ezért a meccsért csak és kizárólag a Bresciának jár a dicséret.

Roberto Bettega a következőképpen értékelte az összecsapást: “A vezetés megszerzése után leálltunk, egyszerűen nem hagytak minket kibontakozni. Összeségébe véve nem sikerült irányításunk alatt tartani a találkozót.” A mérkőzésen két Juventus-játékos, Fusi és Torricelli szedett össze sérülést. Riccardo Agricola csapatorvos az ő állapotukról ezt mondta: “Fusi a jobb combjában szenvedett izomhúzódást, míg Torricelli esetében arra gyanakszunk, hogy megzúzódott a bordája. Hétfőn elvégezzük a szükséges röntgenvizsgálatokat.” Marcello Lippi a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón válaszolt az újságírók kérdéseire: „Megyünk tovább a megkezdett úton. Célunk továbbra is az, hogy hosszútávon legyen stabil, erős csapatunk.Az első félidőben egy visszafogott Juventust láttam a pályán, míg a 2. félidő első 20 percében nagyon jó teljesítményt nyújtottunk. A meccs vége felé néhány játékoson észrevehető volt a fáradtság, és sérülések is sújtottak minket. Schenardi sok problémát okozott nekünk, ráadásul az is megkönnyítette a dolgát, hogy Moreno nem volt százszázalékos. Szeretném leszögezni, hogy bárki is hiányzott a kezdőcsapatból, az nem mentség a számunkra” – utalt Lippi arra, hogy Deschamps-ot és Sousát is nélkülöznie kellett. „Hogy mit szólok a tridentéhez, azaz a csatársorhoz? Kezdjük azzal, hogy nekem már maga a tridente kifejezés sem tetszik, mert ugyan elviekben három támadóval léptünk pályára, de ebből csak egy ember a klasszikus ék. Egy másik a támadásoknál zárkózik fel hozzá, míg a csatársor harmadik tagja gyakorlatilag középpályás. Kevés megjátszható labdát kaptak, ez a szisztéma még nem működik tökéletesen. Sajnos megajándékoztuk a Bresciát 1 ponttal. Hogy Lucescu másképp gondolja? Nincs ezzel gond, a vélemények eltérhetnek egymástól...”

A Juve bal oldali játéka sok kritikát kapott: „Nem értek egyet azzal, hogy Torricelli a csapat gyenge pontja lett volna, sőt!” Ennek ellenére szárnyra kaptak olyan hírek, amelyek szerint erősítés érkezik Torinóba - a legvalószínűbbnek Di Chiara leigazolását tartották, de végül ebből nem lett semmi. A Brescia az elmúlt három idényben mindannyiszor döntetlennel nyitott a bajnokságban: 1991/92-ben 1-1 a Palermo, 1992/93-ban 0-0 a Napoli, 1993/94-ben 0-0 az Andria ellen. A sor tegnap folytatódott. A hazai szakvezető nem volt elégedett: „Az eredmény nem igazságos. Az első félidőben megilletődöttek voltunk: a lebénított minket a légkör, a teltházas stadion, az, hogy újoncok vagyunk, ráadásul rengetegen hiányzónk volt. Tudtam, hogy fizikailag jobb állapotban vagyunk az ellenfelünknél. A bekapott gól hidegzuhanyként ért minket, de jól reagáltunk az eseményekre. Tetszett a játékunk.” A hazai klub egyébként bevételi rekordot könyvelhetett el, miután csaknem 30 ezer néző látogatott ki az összecsapásra. Antonio Conte nem örülhetett túlságosan a góljának. A középpályás az augusztusi felkészülési mérkőzéseken - bár többször közel állt hozzá - nem tudott betalálni. Most igen, de ez nem volt elég a győzelemhez: "A vezetés megszerzése után sajnos visszaálltunk. Már tavaly is ez jellemzett bennünket... Hogy el vagyok-e keseredve? A kétpontos rendszerben nem lenne akkora gond egy ilyen döntetlen, de most, a hárompontos szisztémában már kissé más a helyzet. A Brescia a meccs utolsó veszélyes akciójából egyenlített."

A legnagyobb figyelem a Del Piero-Baggio-Vialli hármast övezte, akik közül egyik sem játszott jól. Del Piero szerint ez a felállás csupán egy lehetőség a sok közül. Vialli ezt nyilatkozta: “Meg kell tanulnunk, hogy hogyan őrizzük meg az előnyünket. El kell hinnünk magunkról, hogy erősek vagyunk. Kevés helyzetet dolgoztunk ki, óvatosak voltunk, ez igaz, de az olasz bajnokság kemény, nem szabad kitámadni, túlságosan kinyílni." Legvégül Baggio válaszolt a kérdésekre, miután végzett a doppingvizsgálattal: "Úgy vélem, ennél csak jobbak lehetünk. Hogy máris csak üldözők volnánk? Csupán egy forduló ment le a bajnokságból, ne mondjunk ilyeneket.”