Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2009.09.17. 11:07 dino vercotti

1994-1995: Juventus-Reggiana 3-1 (10. forduló)

Címkék: del scudetto 1994 1995 piero vialli reggiana oliseh padovano

1994. november 20., Serie A, 10. forduló:
JUVENTUS-REGGIANA 3-1 (1-1)
Torinó, 3.903 fizető néző, 35.306 bérletes. Vezette: Quartuccio (Torre Annunziata) 6.5.
Juventus: Peruzzi 0 – Ferrara 5.5, Torricelli 6.5, Kohler 5.5 (74’ Porrini 0), Orlando 6 – Di Livio 6.5, Sousa 5.5, Conte 6 – R. Baggio 6, Vialli 8, Ravanelli 5.5 (77’ Del Piero 6.5). Edző: Lippi. Kispad: Rampulla, Marocchi, Tacchinardi.
Reggiana: Antonioli 6 – De Agostini 5.5 - Parlato 6, De Napoli 5.5 (80’ Cherubini 0), Gregucci 5, Zanutta 5.5 (71’ Brambilla 0) – Espostio 5.5, Oliseh 6 – Padovano 6.5, Sgarbossa 6, Gambaro 5. Edző: Ferrari. Kispad: Sardini, Mazzola, Taribello.
Gólszerző: Padovano (R) a 4., Vialli (J) a 23. és a 68., Del Piero (J) a 85. percben.
Sárga lap: Sousa és Conte, ill. Parlato, Sgarbossa és Padovano.
Szögletarány: 11-4.
Kapuralövés: 6-1.
Kaput elkerülő lövés: 8-3.
Szabálytalanság: 20-23.
Lesek aránya: 4-4.
Doppingvizsgálat: Kohler és Del Piero, ill. Cherubini és Taribello.

„Vialli volt a mezőny legjobbja: lőtt két szép gólt és adott Del Pierónak egy gólpasszt. A Reggiana ugyan Padovano fejesével a legelején előnybe került, de nem tudott ellenállni a második félidei Juventusnak, mert nem volt stabil a vendégcsapat játéka” – foglalta össze röviden a La Gazzetta dello Sport a mérkőzés lényegét. Az újság Vialli teljesítményét magasztalja, egyéni értékelésében így ír róla: „Két gól és egy gólpassz. Üdvözöljük a régi tudását nyújtó Viallit. Nem csupán lendületes, hanem újra gólerős.” A mérkőzés hőse ismét ollózott, már nem először ebben az idényben – a gólszerzés ilyen fajtája már védjegyévé vált. Immár azok a szurkolók is kezdenek vele megbarátkozni, akik korábban azt mondták: nem szabad őt többet meghívni a válogatottba, mivel az neki nem megtiszteltetés, hanem csupán egy megszokott dolog. Néhány héttel ezelőtt ezelőtt, a Foggia elleni vereséget követően mindenki Viallit kritizálta, ezúttal viszont az újságíróknak el kellett ismerniük, hogy nélküle nem győzhetett volna vasárnap délután a Juventus. Hiszen a csapat – főleg az első félidőben – nem játszott jól. A védelem hibájának köszönhetőenPadovano teljesen szabadon állva fejelhetett a kapuba (0-1) a 4. percben, de az igazi csalódást a középpályások teljesítménye jelentette: kiváltképp Conte és Sousa játszott rosszul. Az egyedüli kivételt Di Livio jelentette, akivel nem is nagyon bírt Zanutta. A Reggina védelme kevés helyet adott Baggiónak (az exjuvés De Agostini söprögetett), Ravanellit Parlato semlegesítette, Gregucci pedig Viallira figyelt. A kemény, követő emberfogást alkalmazó vendégek abban bíztak, hogy ki tudják húzni a mérkőzést. A támadásaik erőtlenek voltak, nagyon hiányzott nekik Futre. A 23. percben a védők nem figyeltek eléggé Viallira, akinek bőven volt ideje arra, hogy kivitelezzen egy újabb ollózást, és ezzel kiegyenlítse a mérkőzést (1-1). A második félidőben némi erőre kapott a Juve: a 61. percben Antonioli szögletre ütötte Vialli szélről érkező lövését, de a 68. percben már nem tehetett semmit a kapus: Vialli kihasználta a védelem újabb hibáját, és néhány lépésről a betalált (2-1). Innentől kezdve a győzelem biztosnak látszott, bár a Reggiania egyik legjobbja, Oliseh óriási egyenlítési lehetőséget hagyott ki. Ezután következtek a cserék, de ők sem változtattak lényegesen a mérkőzés képén: a Juventus támadt, a Reggina pedig teljesen passzívan focizott. Így senkit nem ért meglepetésként a hazaiak harmadik gólja: a 85. percben a fáradhatatlan Vialli beadását Del Piero kapásból vágta a hálóba (3-1). A Juvénak ennyi is elegendő volt a győzelemhez.

Vialli ollózása után a labda a kapuba tart

Viallit sokan és sokszor leírták már, de a Reggiana elleni parádézása újra a figyelem középpontjába helyezte őt: „Ez egy pozitív nap volt minden szempontból, mind a csapatom számára, mind az én számomra. Miután rosszul kezdtünk, sikerült talpra állnunk, és újra a Milan elleni arcunkat mutattuk. A válogatott? Nem foglalkozom vele, a Juventusért focizom, értük kell mindent megtennem. Én mindig valakiért, és nem valaki ellen játszom. Örülök, hogy meghálálhatom a bizalmat azoknak, akiktől ez a bizalmat megkaptam. Hogy Sacchinak ajánlom-e a góljaimat? Miért kellene ezt tennem? Ez szerintem egy gyenge poén volna.” Vialli értékeli az eddig eltöltött juvés éveit, egyúttal a jövőbe tekint: „Két évvel ezelőtt érkeztem, és rögtön megnyertük az Uefa Kupát. Tavaly sérülés miatt értelemszerűen keveset játszottam. A mostani idény elején sok gondom volt, nehezen lendültem formába. Hogy most mik a céljaim? Még sokat adhatok a Juvénak és az egész labdargásnak. A válogatott? Ha esetleg az U21-es csapatnál lehetne túlkorosaknak játszani… De nem, a Juvéban még sok dolgom van, viszont úgy gondolom, hogy a válogatottban már nem számolnak velem. A Squadra Azzurrában 59 meccset játszottam, hagyom a lehetőséget azoknak, akik gólerősebbek nálam. Mindenesetre a válogatott csak márciusban fog játszani legközelebb, majd meglátjuk, hogy addig mi történik. Én csak azt szeretném, ha nem csupán a góljaim száma alapján ítélnének meg. Ha más lő gólt, az az én érdemem is. És ha én lövök gólt, az a más érdeme is. Ezt valóban így gondolom. Nem szeretem, hogyha azt mondják: „Vialli régen jobb volt”. Én úgy gondolom, hogy mindig egy bizonyos színvonalon futballoztam. Most jobban mennek a dolgok, máskor rosszabbul – ez elkerülhetetlen.” A cremonai ollózás után most a Reggiana ellen is lőtt egy hasonló gólt: „A két gól között csak annyi a hasonlóság, hogy mindkettőt ollózva szereztem. A mainál könnyebb dolgom volt: egyrészt a labda alacsonyabban szállt, másrészt közel volt a kapu. Olyan volnék, mint Piola? (ő volt az a játékos, aki meghonosította az ollózást – D.V.). Ő jobban csinálta. Mindenesetre az boldogabbá tenne, ha például három helyzetből két gólt is lőnék. Ha újságíró lennék, milyen címet adnék a mai meccs után? Legyen az, hogy: „A Juve a bajnoki címre tör: ezt megmutatta a Milan, és most, a Reggiana ellen is.” Ez ugyan picit hosszú cím. Személyemet érintve a következőt írnék: „Vialli újra ontja a gólokat.” Ez jó lesz?" Vialli nem felejtett el köszönetet mondani Marcello Lippinek: „Az érdem jelentős részben az övé. Ha a vereségek esetén többnyire az edző a felelős, úgy gondolom, hogy a sikerek pedig őket dícsérik. Lippi a válogatott élén? Attól tartok, mire ő lesz a kapitány, addigra én már befejezem a pályafutásomat.” Gianni Agnelli 10 perccel a lefújás előtt elhagyja a Delle Alpit. Boldog: „Az kérdezik tőlem, hogy Vialli e a legjobb Juve-igazolás. Én erre azt mondom, hogy egyre jobb, egy valódi középcsatár. Hogy használna válna-e az olasz válogatottnak? Az olasz válogatottnak sokminden használna… Baggio? Ő mindig meghatározó játékosa a Juventusnak.” Marcello Lippi megérkezik az újságírókhoz: Kohler bal lábában megsérült a combhajlító izom, így az edző aggódik, hiszen valószínűleg ki kell hagynia az Austria Wien ellen kupameccset. A Reggiana elleni győzelem miatt viszont elégedett: „Nagyon gyorsan gólt kaptunk, de aztán jól reagáltunk: fontos volt, hogy még az első félidőben egyenlítsünk. Természetesen hatással volt ránk a háromhetes szünet. A bekapott gól meglepett bennünket, az elején nem sikerült megvalósítani az, amit elterveztünk. Később már jól játszottunk. Nem engedtük őket kibontakozni, folyamatosan vezettük a támadásokat, szereztünk három szép gólt, melyek közül főleg a harmadik volt gyönyörű. Vialli kezd olyan lenni, mint régen, remek gólpasszt adott Del Pierónak. Viallival kapcsolatban megismétlem: óriási szolgálatot tesz a csapatnak. Ha még gólt is lő, akkor duplán boldog vagyok. Ma szerzett egy akrobatikus gólt, egy kibrusztolt találatot, aztán előkészített egy harmadikat. Szükségünk van erre a Viallira.” Aztán Alessandro Del Piero jött. Pályafutása első gólját még annak idején szintén a Reggiana ellen szerezte, és akkor is csereként állt be: „Ez kétségtelen hasonlóság. Pontosan érkeztem a beadásra. Vialli fantasztikus dolgokat csinált ma. Azért is fontos ez a győzelem, mert a riválisaink sem adják fel, meg azért is, mert egy nagyon kemény egyhónapos időszakot sikerrel indítottunk. Hogy csalódott vagyok-e a kevés játéklehetőség miatt? Ezt előre lehetett látni. A hárompontos rendszernek viszont az a nagy előnye, hogy ránk, csatárokra különösen fontos szerep hárul, így reménykedhetek abban, hogy többször lépek pályára.”

Enzo Ferrari, a Reggiana edzője a mérkőzés után: „Remélem, hogy hamarosan visszatérnek a támadóink, akik jobban meg tudják tartani a labdát. De azt nehéz elképzelni, hogy a következő héten Rui Aguas már bevethető állapotban lesz, Futre játékára több esély van. Ami a mai meccset illeti: nem voltak illúzióink, de az első félidőben jól játszottunk. Aztán később kiütközött rajtunk a kishitűség, mindkét Juve- gól a mi hibánkból esett. Ha pedig Oliseh betalál, akkor máris 2-2-re alakul az eredmény.” A Torino-drukker Padovano számára a Juve ellen játszani olyan, mintha egy derbit vívna: „Az volt a baj, hogy túl gyorsan jött a gólom. Nem álmodoztunk mi itt nagy sikerről, és hát végül kijött az ellenfelünk tudása, mert olyan támadókat, mint Baggio vagy Vialli, nagyon nehéz semlegesíteni. Most úgy kell hozzáállnunk, mintha számunkra jövő vasárnap kezdődne a bajnokság. Eddig hátrányban voltunk, de most három, egymást követő hazai mérkőzésünk jön. Ezeken kilenc pontot kell szereznünk, de már elégedett lennék héttel is.”