Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2010.05.12. 09:34 dino vercotti

1968. május 12.: Spal-Juventus 0-1

Címkék: juventus 1968 sol del spal zigoni

Az olasz bajonkság 1967-1968-as idényének utolsó fordulójára több nyitott kérdés is maradt. Nem dőlt el például a harmadik hely és a kiesők sorsa sem. A Juventus a dobogóért, míg a Spal a bentmaradásért harcolt. 42 éve ezen a napon Spal-Juventus mérkőzést rendeztek.

A vendégek a meccs egyes időszakaiban kitűnően fociztak, és csak a hazaiak kapusának, köszönhető, hogy mindössze 1-0-ra győztek, hiszen Cipollini nagyjából féltucat alkalommal védett bravúrosan. A Juventus ezzel a sikerével már sorozatban harmadik alkalommal küldte utolsó fordulóbeli ellenfelét a Serie B-be: 1966-ban a Sampdoriát, 1967-ben a Laziót, 1968-ban pedig a Spalt.

A meccs első és egyetlen gólja a 9. percben esett: Del Soltól a jobbszélen lévő Leoncinihez került a labda, aki lerázta magáról Pasettit, De Paolihoz továbbított, az ő beadása pedig üresen találta a kapu előtt pár lépésre álló Zigonit, akinek szinte gyerekjáték volt értékesíteni a ziccert. A Spal rákényszerült a támadásokra, de hiába mentek előre szívvel-lélekkel, hiába futottak rengeteget, nem volt esélyük. A 32. percben Rozzoni ugyan lőtt egy kapufát, de a védelmük annyira bizonytalan lábakon állt, hogy csak Cipollini bravúrjaira építhettek. Közben a szünetben lázas telefonálgatás kezdődött a hazaiak részéről, hogy megtudják a rivális csapatok részeredményeit. A Vicenza-Fiorentina és a Sampdoria-Atalanta meccsektől függött a legjobb kiesőhelyen álló Spal bentmaradása, hiszen a forduló előtt ők 22, a Vicenza 23, az Atalanta 24 ponttal rendelkeztek. A Spal számára csak akkor volt érdemes beszélni bármiről is, ha legyőzik a Juventust, de ettől nagyon messze álltak.

A második félidőben a Juventus kontratámadásai szinte kivétel nélkül magukban hordozták a veszélyt, de Zigoniék mindent kihagytak, illetve Cipollini mindent védett. A Spal újra eltalálta a kapufát, ezúttal is Rozzoni révén. A hazai szurkolók a végén Cipollinit éltették, a csapat többi tagját viszont kifütyülték. A Spal kiesett, de a győzelem sem jelentette volna a bentmaradásukat, ugyanis a Vicenza legyőzte a Fiorentinát. A csapatnak pedig azóta is ez volt az utolsó elsőosztályú mérkőzése. Immár 42 év telt el azóta.