Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2010.01.07. 09:48 dino vercotti

20 éve történt: Bologna-Juventus 1-1

1990. január 7-én a Juventus a Bologna vendégeként lépett pályára az év első mérkőzésén.

BOLOGNA-JUVENTUS 1-1 (1-0)
Bologna, 23.716 fizető néző, 12.398 bérletes. Vezette: Lanese (Messina).
Bologna: Cusin; Luppi, Villa, Stringara, Iliev (14' De Marchi), Cabrini; Marronaro (75' Gianelli), Bonini, Waas, Giordano, I. Bonetti. Edző: Maifredi. Kispad: Sorrentino, Galvani, Veri.
Juventus: Tacconi; Napoli, De Agostini; Galia, D. Bonetti, Fortunato, Alejnyikov, Rui Barros, Zavarov (46' Casiraghi), Marocchi, Schillaci. Edző: Zoff. Kispad: Bonaiuti, Rosa, Tricella, Alessio.
Gólszerző: Waas a 28., I. Bonetti (öngól) az 57. percben.

A legfontosabb események

10. perc: Egy szögletet követően Iliev és Galia összefejelt, mindketten a földön maradtak. Ilieviet le kellett cserélni, míg Galia egy turbánnal a fején játszotta végig a mérkőzést.

14. perc: Girodano egy agyas szabadrúgás után Boninihez passzolt, aki azonban fölélőtt.

20. perc: Zavarov adott be középre, Cusin kiöklözte a labdát, de pont Marocchi elé, aki magasan a kapu fölé küldte azt.

28. perc: Stringara a 16-oson kívülről próbálkozott, lövése megpattant Napolin, Luppi megszerezte, középre passzolt Waashoz, aki közelről a kapuba továbbított. 1-0.

57. perc: Marocchi szögletét követően Rui Barros lövése Bonetti kezén megpattanva jutott a Bologna hálójába. 1-1.

69. perc: Casiraghi fejelte le a labdát Schillacinak, akit a 16-os vonala előtt Luppi a földre vitt.

81. perc: De Marchi rosszul szabadított fel, de Schillaci az elé került labdát a léc fölé rúgta.

Edzői nyilatkozatok

Maifredi: "Nagyon nehéz mérkőzés volt, ahol szerencsétlen körülmények között veszítettünk egy pontot, hiszen egy öngóllal egyenlített az ellenfelünk. Nehéz sorozat közben vagyunk, talán kicsit elfáradtunk a második félidőre. Nem hibáztathatok senkit, hiszen egy jó Juventus ellen fociztunk. A legfőbb leckéje ennek a mai délutánnak, hogy a jövőben meg kell tanulnunk megőrizni a megszerzett előnyt."

Zoff: "A játékunk tetszett, az eredmény viszont kevésbé. Jobbak voltunk mint a Bologna, pont akkor kaptuk a gólt, amikor a legmeggyőzőbben játszottunk. Ezt követően pedig rohanhattunk az eredmény után. Ha valamelyik csapat elégedetlen lehet ezzel az 1-1-gyel, akkor az a Juventus."