Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2010.03.23. 14:41 dino vercotti

1952. március 23.: Juventus-Pro Patria 5-1

Ugrunk egy nagyot az időben, és megnézzük röviden, hogy hogyan verte meg a Pro Patriát a Juventus 58 évvel ezelőtt Torinóban. Ha a klub így folytatja, akkor tényleg már csak a nosztalgia marad.

JUVENTUS-PRO PATRIA 5-1 (3-1)
Torinó, Stadio Comunale. Vezette: Longagnani (Modena).
Juventus: Viola, Corradi, Manente, Bizzotto, Ferrario, Piccinini, Muccinelli, K. Hansen, Boniperti, J. Hansen, Praest. Edző: Sárosi.
Pro Patria: Uboldi, Travia, Donati, Barsanti, Fossati, Settembrini, Guarnieri, Santos, Höfling, Orzan, Turbéky. Edző: Varglien.
Gólszerző: J. Hansen (J) (11-es) a 3. és a 22., Muccinelli (J) a 26., Santos (P) a 27., Muccinelli (J) az 58., Boniperti (J) a 75. percben.

"A Juventus számára gyakorlatilag csak egy edzőmeccs volt a Pro Patria elleni találkozó" - írta tudósításában Piero Novelli. A mérkőzés a Sárosi György edzette torinóiak egyik állomása volt a bajnoki cím felé vezető úton. Már a 3. percben megszerezték a vezetést, miután Muccinelli ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig John Hansen értékesítette (1-0). A 22. percben Piccinini és Karl Hansen összjátéka után John Hansenhez került a labda, aki belőtte önmaga és a Juventus második gólját (2-0). A 26. percben Karl Hansen labdáját Boniperti kapta, becsapta Settembrinit, beadását Muccinelli Fossatit és Uboldit túlugorva a kapuba fejelte (3-0). A 27. percben ideiglenesen nyíltabbá tette a meccset a Pro Patria: Höfling és Orzan vezetett egy akciót, amely végén Santoshoz került a labda, az argentin játékos pedig kiszorított helyzetből lőtt, a labda a hosszú oldali kapufa segítségével jutott a hálóba (3-1). Az 58. percben Praest egy óriási bombát zúdított Uboldi kapujára, a labda a lécről Mucinelli elé pattant, aki ezzel - John Hansenhez hasonlóan - szintén duplázott (4-1). A 75. percben Boniperti úgy be állította be a végeredményt, hogy a gólja előtt még szabálytalanul sem sikerült szerelni őt (5-1).

Győzelmével a Juventus megerősítette elsőségét (26 meccsből szerzett 42 ponttal), míg a Pro Patria a 12. helyre csúszott vissza.