Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2009.12.11. 09:15 dino vercotti

1997.október 19.: Bari-Juventus 0-5 (videókkal)

Címkék: zidane amoruso di bari scudetto lippi livio 1997 1998

A hétvégi Bari-Juventus mérkőzés felvezetéseként egy 12 évvel ezelőtti összecsapásukra tekintünk vissza, amely kiütéses Juventus-győzelmet hozott. Az írásom végén két videó található: az egyik a mérkőzés összes gólját bemutatja, a másik a meccs harmadik góljával foglalkozik részletesen.

BARI-JUVENTUS 0-5 (0-1)
San Nicola Stadion, 53.000 néző. Vezette: Ceccarini (Livorno).
Bari: Mancini, De Rosa, Garzya, Sala (46' Bressan), Neqrouz, Manighetti, Volpi, Ingesson, Giorgetti (46' Ventola), Masinga (57' Ripa), Zambrotta. Edző: Fascetti. Kispad: Gentili, Sordo, Sassarini, De Ascentis.
Juventus: Peruzzi, Birindelli, Montero, Iuliano, Pessotto (4' Dimas), Di Livio, Conte (90' Pecchia), Deschamps, Zidane, Inzaghi (69' Amoruso), Del Piero. Edző: Lippi. Kispad: Rampulla, Torricelli, Fonseca, Aronica.
Gól: Ingesson (öngól) a 45., Zidane a 61. és a 81., Del Piero a 92., Garzya (öngól) a 94. percben.
Szabálytalanságok: 17-21.
Doppingvizsgálat: Gentili és Manighetti, ill. Rampulla és Aronica.

Bármilyen furcsa, az első félidő képe nem ezt az eredményt ígérte. A Juventus abban a játékrészben semmivel nem volt jobb a Barinál, sőt, csak Peruzzi mentette meg a vendégeket attól, hogy hátrányba kerüljenek. Ingesson öngólja teljesen érdemtelenül juttatta vezetéshez a Juvét, majd Neqrouz kiállítása után minden megváltozott. A Bari védője három perc alatt gyűjtött be két sárga lapot: az első figyelmeztetés talán jogtalan volt, a második viszont teljesen jogos. Neqrouz ostobaságot követett el, ezzel meghatározta csapata tovább sorsát. Fascetti nem tudott megfelelően válaszolni erre a szituációra, ő a szünetben még egy teljesen más elképzeléssel változtatott a csapatán, az 57. percre pedig kihasználta mindhárom cserelehetőségét. Zidane-t már nem követő emberfogással őriztette, ezzel viszont a francia szabad területet kapott, amelyet a kiállítás után ki is használt. Először egy távoli bombával, majd egy kapáslövéssel növelte a különbséget három gólra, aztán adott egy gólpasszt Del Pierónak. Az 5-0-ás végeredmény egy újabb öngóllal alakult ki (érdekesség: a tavaszi, torinói visszavágót egy öngóllal nyerte meg 1-0-ra a Juventus). Addigi 27 éves elsőosztályú történelmének legsúlyosabb vereségét mérte a Barira a Juventus. Egy apró megjegyzés: a Juventus jelenlegi vezetősége állítólag egy hétvégi, Bari elleni kudarc esetén elküldheti Ferrarát. Ferrara első juvés bajnoki gólját (nem akármilyen gól volt!) pont a Bari ellen szerezte, méghozzá a San Nicola stadionban 1995 februárjában.

Akkor jöjjenek az ígért filmek. Az első az összes gólt megmutatja, a második kisfilm a Juventus harmadik, egyúttal Zidane második gólját elemzi részletesen.

Bari-Juventus 0-5