Az Öreg Hölgy

Taktikáról egy szót sem. Itt csak értelmes dolgokról beszélünk.

Friss topikok

• madbalee: Köszönjük Dino és követünk ott os! (1 Milan szurker) (2010.11.21. 10:33) Záróra
  • Claudio Marchisio: sajnos továbbra is szópóág van a palermo ellen, meg úgy egyáltalán... és mindjárt derby, ajaj (2010.09.24. 10:22) 1960.01.31.: Juventus-Palermo 2-1
  • dino vercotti: További türelmet kérek az érdeklődőktől, még mindig csúszásban van a dolog. (2010.09.19. 11:45) Emlékezni kell
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Jó visszatekinteni egy-egy jelentősebb játékosra és minél távolabb van időben, annál érdekesebb. S... (2010.08.10. 10:01) Elfeledett játékosok: Umberto Caligaris
  • Esti Kornél, a Denevér szálló lakosa: Nagyon örülök hogy folytattad, élvezet volt olvasni! (2010.08.10. 10:00) Gianluca Pessotto: "A legfontosabb mérkőzés" - 2. fejezet

Az olasz testvérblogom

2009.11.17. 16:19 dino vercotti

Ezen a napon történt

Tizennyolc évvel ezelőtt ezen a napon a Juventus a torinói derbin 1-0-ra verte a Torinót. Ugyanekkor mutatkozott be a csapatban Antonio Conte.

A Juventus a Tacconi - Carrera, De Agostini, Reuter, Kohler, Julio Cesar, Alessio, Marocchi (52' Galia), Schillaci (89' Conte), Baggio, Casiraghi, a Torino a Marchegiani - Bruno, Policano, Fusi, Annoni, Cravero, Mussi (75' Sordo), Lentini, Bresciani, Martin Vazquez, Venturin (88' Casagrande) összeállításban lépett pályára.  A Stadio delle Alpiban 58.607 néző előtt kezdődött a rangadó. A 4. percben Lentini beadását Bresciani vette le, kapura lőtt, Tacconi bravúrral védett. Egy percre rá az előrehúzódó Carrera hagyott ki egy ziccert, majd Annoni egy szabadrúgás után alig lőtt a bal kapufa mellé. A 11. percben megszerezte a vezetést a Juventus: Alessio remek beadását Casiraghi fejelte a bal sarokba (1-0). A 16. percben Brunót két sárga lapja miatt kiállította Ceccarini játékvezető. A torinói játékos nem akarta tudomásul venni a döntést, végül a csapattársai győzték meg arról, hogy hagyja el a játékteret. Az 50. percben Julio Ceasar szabadrúgását Marchegiani kiöklözte. Az 51. percben kilenc emberre fogyatkozott a Torinó, miután a Casiraghi ellen szabálytalankodó Policanót is leküldte a bíró. Így is majdnem egyenlített a népszerűtlenebb torinói csapat: az 53. percben Bresciani kapura fordult, lövése a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Még két említésre méltó esemény történt: az 58. percben Baggio kapuralövése, a 73. percben Schillaci helyzete, melynek végén a középcsatár magasan a kapu felé küldte a labdát. A borzalmasan brutális meccset így nyerte meg 1-0-ra a Juve.

A visszhangok

A gólszerző Casiraghiról (a fotón az látható, ahogy Brunót megelőzve a kapuba fejel) két torinóit is kiállítottak, így túlzás nélkül mondható, hogy minden tekintetben ő döntötte el a derbit. Az ellenfél szerint provokatőr: "Hogy én provokatőr volnék? Persze, hiszen valamire fogniuk kell a vereséget. Velem sem kivételezett a bíró, hiszen már azért is sárga lapot kaptam, hogy kirohantam a pályáról a gólom után. Sokan nem kedvelnek, tudom. Vannak barátaim, de van sok ellenségem is." Giovanni Trapattoni, a Juventus edzője: "Az első félidő az utóbbi idők egyik legjobb derbijét hozta. A második félidőben tudatosan lassítottuk a játékot, és a kontratámadásokra koncentráltunk, csak a befejezéseknél rossz döntéseket hoztunk. A városi rangadót megnyerni mindig nagyon fontos, elégedett vagyok a csapatom hozzáállásával, de ennek ellenére tanulnunk kell a mai meccsből." Mondonico, az ellenfél edzője szégyellte magát: "Talán nem mondtam el elégszer a játékosaimnak, hogy hogyan kell viselkedniük a pályán. Szégyen. Nem maradt más, magunkba kell néznünk, és fel kell tennünk a kérdést, hogy miért alakult úgy ez a nap, ahogy végül alakult. Ennek még lesz következménye. Az igaz, hogy 9 emberrel néha hihetetlen dolgokat produkáltunk, de ez most kevébé érdekes. Ismételem: ez szégyen." A Torino elnöke, Borsano is hasonlóan vélekedett: "Lehet veszíteni emelt fővel, de ma mi nem így kaptunk ki. Policano szabálytalansága egyértelmű volt, Brunóét nem láttam pontosan. Mindenképpen reagálok a mai eseményekre, de még nem tudom, hogy hogyan. Majd eldöntöm, hogy milyen büntetéseket szabok ki. Két embernyi előnyt adtunk a Juventusnak! Ez már csak azért is zavaró, mert emberhátrányban is nagyon megizzasztottuk őket."

Győzelmével a Juventus a Milan mögött maradt a második helyen, a Torinó a hetedikről a tizedik helyre csúszott vissza.